Tejpovací páska se nalepuje na přímo na pokožku a díky tomuto spojení se kůže na postiženém místě fixuje a při pohybu masíruje zraněnou tkáň. Tato konstantní stimulace reguluje svalové napětí a aktivuje různé receptory (např. receptory bolesti nebo kožní receptory), které vysílají signály do centrální nervové soustavy. Stimulace tejpovacími páskami tak snižuje bolest a zlepšuje průtok krve. Tejpování s pomocí tejpovací pásky také uvolňuje svaly, vazy a klouby.
S čím mohou tejpovací pásky pomoci?
Tejpovací pásky se používají pro různá zranění ke zkrácení doby zotavení a zmírnění bolesti, často ve spojení s další terapií.
Tejpovací pásky mají pozitivní vliv na:
- poranění svalů (bolest, napětí, přetížení, zánět, přetržené vazy...)
- poranění kloubů (bolest, otok, zánět…)
- poranění vazů (bolest, přetržení, zánět…)
- migrénu
- otoky
Tejpovací pásky jsou oblíbené také jako ochrana kloubů při sportu. Populární je i použití tejpovací pásky při léčbě bolesti zad.
Jak se používají tejpovací pásky?
Tejpy se používají na řadu způsobů, jak lze vidět v příručce pro tejpování od značky Ares, je to prostě trochu "věda". Z tohoto důvodu by tejpovací pásku měl alespoň poprvé aplikovat lékař nebo fyzioterapeut. Ten vám také může názorně předvést, jak tejpovací pásku správně používat při konkrétním typu zranění. Tejpovací pásky se vždy lepí na suchou, čistou a vydesinfikovanou pokožku.
Odkud pochází tejpovací páska?
Tejpovací pásky začal jako první používat japonský chiropraktik Kenzo Kase, který na začátku sedmdesátých let léčil bolest kloubů pomocí pružných obvazů.
Na co má vliv barva tejpu?
Na estetickou stránku, aby se Vám tejpy líbily na těle. Žádný rozdíl v tažnosti ani jiných vlastnostech není.