Jsme certifikovaný obchod

Koncem července 2011 byla úspěšně dokončena certifikace našeho e-shopu nezávislou certifikační autoritou APEK. Získali jsme tak certifikát APEK Certifikovaný obchod nw a zařadili jsme se do programu Česká kvalita, což je pro naše zákazníky zárukou bezpečného obchodu na stránkách online lékárny GigaLékárna.cz. Nověji jsme také držiteli certifikátu Ověřeno zákazniky.

 

Od května 2012 jsme držiteli certifikátu Ověřeno zákazníky vydávaného nezávislým serverem Heuréka.cz.

Certifikovaný obchod APEK

Certifikace APEK nw je proces hodnocení internetového obchodu podle Certifikačních pravidel, jehož úspěšným završením je vydání certifikátu. Stvrzuje, že certifikovaný obchod dodržuje základní pravidla bezpečného a bezproblémového nákupu, zejména úplné a pravdivé informování o provozovateli (sídlo obchodníka, kontakty na odpovědné osoby, apod.) a úplné a pravdivé informování o zboží a cenách, včetně všech poplatků. Při certifikaci se dále kontroluje jakým způsobem probíhá nákup (nákupní řád), důležité informace o vyřízení objednávky (způsob dodávky, možnosti placení, cena poštovného a balného), jak probíhá reklamace (reklamační řád), komunikace se zákazníky (odpovídá na e-maily, telefonáty, ap.) a splňuje zákonné požadavky, dané zejména směrnicemi Evropského parlamentu a Rady, občanským zákoníkem a dalšími normami. Certifikační pravidla stanovuje Asociace pro elektronickou komerci jako tuzemská autorita v oblasti elektronického obchodu.

Česká kvalita

Česká kvalita nw je program podpory prodeje kvalitních výrobků a poskytování kvalitních služeb podporovaný vládou České republiky. Hlavním cílem programu je vytvořit jednotný systém, který umožní zviditelnit důvěryhodné a nezávislé značky kvality, které jsou založené na objektivním ověřování kvality výrobků nebo služeb třetí stranou a vyloučit značky bez vypovídací schopnosti, které jsou jako informace pro spotřebitele zavádějící.

Asociace pro elektronickou komerci

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) je sdružením firem, podnikatelů a odborníků v oboru elektronického obchodu. Asociace byla založena v roce 1998 jako nezávislá organizace, která podporuje rozvoj elektronického obchodu v České republice. Mezi členy APEKu patří největší české internetové obchody, přední softwarové společnosti a finanční instituce. Asociace APEK se zabívá mimo jiné certifikací internetových obchodů. Certifikace je proces hodnocení internetového obchodu podle Certifikačních pravidel, jehož úspěšným završením je vydání certifikátu. Stvrzuje, že certifikovaný obchod dodržuje základní pravidla bezpečného a bezproblémového nákupu, zejména úplné a pravdivé informování o provozovateli, procesu nákupu, vyřízení objednávky a reklamacích a bezproblémovou komunikaci se zákazníkem. Certifikační pravidla stanovuje Asociace pro elektronickou komerci jako tuzemská autorita v oblasti elektronického obchodu. Zákazníkům internetových obchodů  tak certifikace přináší nové záruky a větší jistotu. Nová certifikace APEK Certifikovaný obchod nahrazuje starší certifikace Nákup bez obav.


GigaLekarna.cz